Chovatelská stanice
"z Města Touškova"

Unser Rassehundezwinger spezialisiert sich auf die Rasse

 

TIBET SPANIEL

 

Auf diesen Seiten finden Sie Informationen über diese Hunderasse,Portraite unserer Tibet Spaniel, Informationen über Hundeausstellungen und über Welpen aus unserem Rassehundezwinger.

 

Bc. Lenka Smejkalova
Hutnicka 117
338 42 Hradek near Rokycany
Handy: +420 721 723 734
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Die Stadt Hradek befindet sich im Westböhmen, in der nähe von unserer Kreisstadt Pilsen,
nicht weit von der Autobahn Weidhaus – Rozvadov – Pilsen – Prag

Our kennel specializes in breed

TIBETAN SPANIEL

You can find informations about this breed here, portraits of our tibbies,
informations about dog shows and about puppies from our kennel.

Bc. Lenka Smejkalova
Hutnicka 117
338 42 Hradek near Rokycany
Czech republic
mobile phone: +420 721 723 734
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

 

 

 

 

Vítáme Vás na stránkách naší chovatelské stanice, která se specializuje na plemeno

TIBETSKÝ ŠPANĚL

 

... A jak to vlastně začalo? V lednu 1998 jsem dostala z chovatelské stanice Ambalika půjčeného dvouletého tibetského španěla s tím, že ho mám zkusit naučit výstavnímu chování. Pejsek to byl krásný, ale ve smečce byl trochu bázlivý. Když jsem si ho přinesla domů, postupně se vše zlepšovalo. Po třech měsících pobytu u nás jsme šli na naší první společnou výstavu - byla to klubová výstava v Mladé Boleslavi spojená s desátým výročím začátku chovu tibetských španělů u nás. Konkurence byla nebývalá (od té doby jsem takto obsazenou výstavu nezažila) a Endy dostal fantastickou V4. A protože si Endy okamžitě získal celou naši rodinu, dohodla jsem se s chovatelskou stanicí Ambalika, že už u nás Endy zůstane napořád. Postupně jsme sjezdili spoustu výstav a získali jsme spolu titul Interšampion. Rok a půl nato jsme Endymu pořídili psí společnost - fenku Cindy. Stala se z nich nerozlučná dvojka. Cindy nám odešla v červenci 2011 a Endy v únoru 2013. Protože jsme si ale nedovedli představit být bez psa - a samozřejmě tibeťáka :-) - pořídili jsme si z chovatelské stanice Zlatý Klondike pejska - Inaros Zlatý Klondie. To je - jak říká můj manžel - pes za odměnu :-) Je zlatý, klidný, moc rád jezdí autem a moc rád se předvádí na výstavách. Takže se nám postupně povedla spousta výstavních úspěchů. Dokonce získal titul Top Tibeťák 2015, což znamená, že je to výstavně nejúspěšnější tibetský španěl v českém chovu ve výstavní sezóně 2015. Netrvalo dlouho a vezla jsem si z Prahy krásnou fenku - Isabelle Honzíkova cesta. I s ní jsme začali jezdit na výstavy a také je moc hodná a šikovná. V současnosti splnila i podmínky pro udělení titulu Mezinárodní šampion krásy (C.I.B.). V době, kdy jsme si přivezli domů Belinku jsem už ale přemýšlela o tom, že bych si jedou v životě chtěla přivézt fenečku ze zahraničí. Když mému manželovi došlo, že chci opravdu mít doma tři tibeťáky, obcházely ho mrákoty a doufal, že svůj záměr neuskutečním. Dlouho to tak i vypadalo, protože nebylo možné nikde vhodnou fenečku získat. Až jednoho dne jsem našla krásná štěňátka (tři fenky ve vrhu) po nádherných rodičích v dánské chovatelské stanici Kri Kris paní Krisine Frey. Po několika dnech i nocích, kdy jsme spolu s chovatelkou komunikovaly, jsem manželovi oznámila tu sladkou novinu, že mám zamluvené štěně - jen je to trochu dál - no 1.300 km... Začali jsme řešit, jak tam pro ni pojedeme. Nakonec zvítězila možnost jet autem. Paní chovatelka nás přijala moc hezky na prodloužený víkend, hostila nás ve svém domě a brala nás na výlety po okolí se svou smečkou včetně naší nové fenky, které jsme začali říkat Jackie. Jsme s paní Kristinou stále v kontaktu, takže vím, že všechny tři sestry z tohoto vrhu jsou již Junioršampionkami v různých zemích. Tím se počet naší smečky myslím na dlouhou dobu ustálil :-)

 

Na těchto stránkách najdete informace o plemeni, portréty našich tibetských španělů,
informace o štěňátcích z naší chovatelské stanice.

 

Bc. Lenka Šmejkalová

Hutnická 117, 338 42 Hrádek u Rokycan
mobil: 721 723 734